Sportlovslägret kommer - är du redo?

23.01.2024 kl. 15:21
Anmälan till Teaterskolan DOTs och Sydkustens ordkonstskolans gemensamma sportlovsläger har öppnat!

"I ett land långt, långt härifrån..."
Ja, vem bor där?

Under Teaterskolan DOTs och Sydkustens ordkonstkolans gemensamma  sportlovsläger tar vi deltagarna till ett land gömt från den värld vi känner. Vi undersöker hur man kan skapa och föreställa olika roller och bygger upp platsen där de bor. I fantasin är allting möjligt, så det återstår att se hurdana äventyr rollfigurerna råkar ut för. Vi jobbar både med kroppen och rösten och övar på att skapa tillsammans.

Tid: 19-21.2, kl. 9-15
Plats: Medelhavsgatan 14, DOTs studio, Helsingfors
Målgrupp: 7-12 åringar  
Pris: 150 euro, inkluderar lunch och mellanmål alla dagar 
Anmälning: Anmäl dig HÄR

En bekräftelse skickas per e-post när du säkrat din plats på lägret. Antalet platser är begränsat, så vänta inte för länge. Lägret räknas också som en del av Teaterskolans och Ordkonstskolans temastudier.