Vill du rymma höstens mörker till okända världar? Kom med på Teaterskolan DOTs och Sydkusten ordkonstskolans gemensamma höstlovsläger!

15.09.2023 kl. 09:48
På höstlovslägret öppnas dörren till drama och ordkonst. Du får skriva egna repliker och ge liv åt dem på scenen. Med stöd av våra professionella pedagoger från Teaterskolan DOT och Sydkustens ordkonstskola får du utforska dramaturgins förtrollande värld. Inga förkunskaper krävs – alla är välkomna att delta! 

Höstlovslägret för 7-12 åringar äger rum i DOTs lokaler på Busholmen,
måndag 16.oktober -  till onsdag 18. oktober mellan kl. 9-15. 

Priset för lägret är endast 150 euro, och det inkluderar lunch och mellanmål alla dagarna. Obs! Lägret ingår inte längre i Teaterskolans terminsavgift, så anmälningsavgiften gäller även för Teaterskolans elever. 

En bekräftelse skickas per e-post när du säkrat din plats på lägret. Antalet platser är begränsat, så vänta inte för länge. Lägret räknas också som en del av Teaterskolans och Ordkonstskolans temastudier. 

 

ANMÄL DIG HÄR